Internetinės parduotuvės kūrimas. Ar ne per vėlu?
MakeCommerce.lt yra mokėjimų surinkimo platforma skirta Jūsų internetinės parduotuvės mokėjimų surinkimui, padedanti Jūsų elektroninėje parduotuvėje rinkti mokėjimus iš klientų per elektroninę bankininkystę bei mokėjimo korteles. Su elektroninės prekybos savininkais dalinamės savo sukauptomis žiniomis šiame ir kituose mūsų tinklaraščio straipsniuose.
Dabar labiau nei bet kada verslininkas turi apsvarstyti galimybę įkurti savo internetinę parduotuvę. Jei prieš kurį laiką atrodė, kad internetinę parduotuvę sukurti reikia tik tiems, kurie parduoda elektroninėje prekyboje įprastas prekes, tai naujos aplinkybės dėl COVID-19 krizės pasaulyje ir Lietuvoje šiek tiek pakeitė situaciją.
Bet galbūt daugelis verslininkų vis dar laukia, kol išsiaiškins, kaip viskas pasikeis, ir ar galėsime grįžti į normalias gyvenimo ir verslo vėžias? O gal kas nors mano, kad internetinės parduotuvės sukūrimas yra pavėluotas dalykas, kad rinka jau yra perpildyta! Šiame straipsnyje papasakosiu apie tai, kokios, mano manymu, pasaulyje šiuo metu vyksta unikalios tendencijos ir kaip tai gali pakeisti verslo aplinką Lietuvoje ir pasaulyje.
Mano manymu, šiandien pasaulyje yra nemažai globalių ir precendento neturinčių eksperimentų. Paprastai pakeisti žmonių elgesį labai sunku, tačiau dėl aplinkybių šiuo metu keičiamės keliose gyvenimo srityse:
Visuotinis nuotolinio darbo eksperimentas
Šiuo metu vykdomas pasaulinis nuotolinio darbo eksperimentas, kurio rezultatus galime iš dalies numatyti. Kuo ilgiau truks krizė, tuo daugiau žmonių galės prisitaikyti prie naujų sąlygų. Daugelis verslininkų ir darbuotojų, laikui bėgant supras, kad tokiu būdu galima tęsti darbą net ir pasibaigus krizei.
Tokie pavyzdžiai, kai didelės ir svarbios įmonės veikia visiškai nuotoliniu būdu, yra pirmas žingsnis. Pavyzdžiui, įmonė „Automattic“, kurianti ir prižiūrinti turinio valdymo sistemą „WordPress“ bei vieną populiariausių internetinės parduotuvės kūrimo platformų „WooCommerce“, jau seniai dirba visiškai nuotoliniu būdu. Tačiau įmanoma, kad tokiomis naujomis aplinkybėmis jų veikla nebebus ypatinga, ir darbas nuotoliniu būdu taps įprastas visiems ir visam laikui.
Visuotinis nuotolinio mokymosi eksperimentas
Švietimo sistema yra viena didžiausių vartotojų bet kurioje šalyje. Nesuskaičiuojama dalis verslininkų priklauso ir nuo švietimo sistemos. Šioje srityje taip pat vykdomas pasaulinis nuotolinio mokymosi eksperimentas. Nors kai kurie vaikai neabejotinai grįš į mokyklą su naujais mokslo metais, ši kelių mėnesių patirtis leis mokiniams, studentams ir visai švietimo sistemai įgyvendinti naujas galimybes.
Be abejo, nuotolinis mokymasis ir studijos Lietuvoje bei Europos mokyklose ir universitetuose taps perspektyvia alternatyva daugybei mokinių ir studentų.
Mano dukra šiemet baigs 9 klasę. Ji mini nuotolinį mokymąsi kaip galimybę toliau mokytis. Pamatę, kad ji puikiai susidoroja su darbo organizavimu ir kad jos mokymosi rezultatai namuose yra dar geresni nei mokykloje, mes, tėvai, dėsime visas pastangas, jog ji ir toliau mokytųsi kuo daugiau nuotoliniu būdu.
Visuotinis nuotolinio aptarnavimo eksperimentas
Kai kurios paslaugos tiesiog negali būti teikiamos nuotoliniu būdu – paslaugas, kurias reikia fiziškai teikti, tiesiog neįmanoma teikti nuotoliniu būdu. Greičiausiai šių paslaugų teikėjai į normalias vėžes grįš dar negreitai.
Tačiau kelios paslaugų grupės sėkmingai persiorientavo į skaitmeninę aplinką. Skaitmeninėje aplinkoje sėkmingai teikiamos bet kokio pobūdžio psichologų, psichoterapeutų, trenerių, mokytojų, dėstytojų ir kitų specialistų konsultacijos. Jei iki šiol klientas bijojo šios paslaugos formos, dabar kitos galimybės nėra. Manau, kad kai kurie paslaugų teikėjai ir kai kurie jų klientai supras, kad toks sprendimas yra dar patogesnis abiem šalims.
Ir, beje, „MakeCommerce“ gali būti naudingi tokiems paslaugų teikėjams- Jums net nereikia kurti internetinės parduotuvės – tiesiog užtenka reprezentacinės svetainės. Mūsų platforma suteikia galimybę nusiųsti klientui mokėjimo nuorodą ir leisti atsiskaityti iškart prieš suteikiant paslaugą ar po jos suteikimo kreditine kortele ar didžiųjų Baltijos ir Suomijos bankų internetine bankininkyste. Susisiekite su mumis ir mes Jums papasakosime apie visas sąlygas ir padėsime prijungti mūsų mokėjimo platformą prie Jūsų versle naudojamos svetainės.
Visuotinis elektroninės komercijos eksperimentas
Lygiagrečiai vyksta ir pasaulinis elektroninės komercijos eksperimentas. Jei kas nors anksčiau nežinojo, kaip atsiskaityti internetu, ar kaip nusipirkti ką nors iš internetinės parduotuvės, didelė dalis šių žmonių tai išbandė per praėjusius keletą mėnesių.
Jei prieš krizę didieji Baltijos šalių mažmeninės prekybos tinklai įvedė elektroninę prekybą kaip paslaugą, kuri paprasčiausiai turėtų būti, tada naujomis aplinkybėmis ji greičiausiai taps pagrindiniu tolesnio vystymosi varikliu.
Turime tik pagalvoti, kaip pasikeistų konkurencija Lietuvos kaimo vietovėse, kur vis dar vyrauja mažų parduotuvių tinklai kai didieji prekybos centrai pradės tiekti prekes visiems Lietuvos gyventojams iki pat jų namų durų?
Niekas negali numatyti, kokiu mastu mūsų apsipirkimo įpročiai grįš į senus takus, tačiau akivaizdu, kad laikinai padidėjusi elektroninės komercijos apyvarta, kuri taip pat pasiekė 90% „MakeCommerce“ platformos augimą, sukurs ilgalaikį įpročių pasikeitimą.
Tiesiog galime tikėtis, kad viskas grįš į savo vietas. Ar galime imtis veiksmų dabar ir greitai pradėti kurti naują elektroninę parduotuvę? Žinoma!
Pagal Lietuvos statistikos departamento duomenis, elektroninė prekyba Lietuvoje kas metus auga po 20-30%, tačiau nuo Europos sąjungos vidurkio dar gerokai atsilieka. Tad tikrai dar nevėlu pradėti kurti savo elektroninę parduotuvę!
„MakeCommece“ mielai taps Jūsų partneriu, kad procesas būtų greitesnis, lengvesnis ir malonesnis – susisiekite su mumis ir mes Jums pasakysime, kaip mes galime Jums padėti.
Originalaus straipsnio autorius Mārtiņš Zemītis.
Sekite mus socialiniame tinkle Facebook, ir apie naujus straipsnius sužinokite pirmieji.
Registruokitės dabar! Rinkite mokėjimus per el. bankininkystę