MakeCommerce.lt yra mokėjimų surinkimo platforma, padedanti Jūsų elektroninėje parduotuvėje rinkti mokėjimus iš klientų per elektroninę bankininkystę bei mokėjimo korteles. Shopify sistemai skirtame įskiepyje esame įdiegę ir LP Express API palaikymą, tad naudojant mūsų modulį galite netik rinkti mokėjimus, tačiau ir atvaizduoti LP Express paštomatus bei automatiškai registruoti siuntas kurjerių sistemose bei spausdinti siuntos lipdukus tiesiai Shopify sistemoje. 

Kaip į Shopify elektroninę parduotuvę įdiegti MakeCommerce įskiepį

1. Apsilankykite shopify.maksekeskus.ee/install

2. Šiame puslapyje įveskite savo elektroninės parduotuvės pavadinimą / adresą. Veskite tik pavadinimą, t.y. tą dalį kuri yra iki .myshopify.com ir spauskite Install.

SVARBU: Veskite be https:// ir be www. pvz.: jeigu į savo el. parduotuvę jungiatės adresu https://el-parduotuve.myshopify.com, veskite tik el-parduotuve!

3. Pasirodys langas, įspėjantis, jog įskiepis neįtrauktas į programų parduotuvę. Nerimauti nereikia. Mūsų įmonė AS „Maksekeskus“ su prekės ženklu „MakeCommerce“ yra Estijoje licencijuota mokėjimo įstaiga, bei registruota Lietuvos banke kaip mokėjimo įstaiga. Spauskite Install unlisted app.

4. Įskiepis įdiegtas. Dabar paspauskite ant įskiepio pavadinimo, jog atidarytumėte nustatymų langą. (Arba eikite Apps -> MakeCommerce Payments)

MakeCommerce įskiepis

 

5. Paspauskite “Click to install MakeCommerce gateway to Shopify store”

6. Po to spaudžiame “Install payment provider”.

Install makecommerce

7. Mokėjimai aktyvuoti. Tačiau dar liko atlikti keletą nustatymų. Atsidarome Apps, susirandame MakeCommerce Payments ir paspaudžiame ant pavadinimo.

Makecommerce mokėjimai

 

8. Sekančiame žingsnyje suveskite savo įmonės informaciją (jeigu veiklą vykdote su IV pažyma, veskite IV pažymos duomenis), bei Jūsų elektroninės parduotuvės ID ir API raktus kuriuos gavote iš „MakeCommerce“  po registracijos (Juos rasite MakeCommerce savitarnos portale). Taip pat būtinai nurodykite ir Naudojimosi taisyklių URL, TOS laukelyje.

Jeigu  ID ir API raktų neturite susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo komanda el. paštu support@makecommerce.lt

Makecommerce

 

Kaip į Shopify elektroninę parduotuvę įdiegti LP Express paštomatus

1. Išjunkite savo Shopify elektroninėje parduotuvėje esamus pristatymo būdus. Tai yra svarbus žingsnis, nes mūsų modulio pristatymo funkcija neveiks su kitais pristatymo sprendimais. Eikite į Settings ir pasirinkite Shipping. Iš esamo pristatymo profilio pasirinkite Manage rates ir Delete profile.

Configure shipping

2. Sukurkite naują pristatymo profilį (Shipping profile). Pasirinkite Create new profile ir sukurkite naują nemokamo pristatymo parinktį.

Žemiau yra mūsų pavyzdys, kaip sukurti šį profilį. Svarbu, kad jis būtų nemokamas, nes pristatymo būdas ir mokestis bus nustatyti MakeCommerce mokėjimo lange.

Taip pat galite sukurti kelias pristatymo zonas ir pakeisti šį aprašą, atsižvelgiant į jūsų šalį.

MakeCommerce Omniva

Taip pat svarbu aprašyti šį pristatymo būdą klientui, kad paskutiniame mokėjimo etape bus pristatymo būdo pasirinkimas ir jo kaina (kaip tai padaryti, nuotrauka pateikiama žemiau). (Eikite į Online Store ->Themes – > pasirinkite savo temą ir spauskite Edit Language. Pakeiskite norimus terminus)

3. Eikite į Apps –> MakeCommerce. Pasirinkite meniu punktą Shipping Methods.

LP Express paštomatai shopify

Atsidariusiame lange, pridėkite LP Express:

 1. Įrašykite pristatymo būdo pavadinimą
 2. Pasirinkite LP Express
 3. Pasirinkite Parcel Machine (MakeCommerce įskiepis palaiko automatinę siuntų registraciją tik į paštomatus, jeigu norite siųsti per kurjerį, rinkitės Other(Courier or selfpickup).
 4. Pasirinkite šalį, šiuo atveju Lithuania
 5. Įrašykite norimą siuntimo kainą, kurią mokės Jūsų klientai

Viskas. Jūsų klientai mokėjimo lange jau gali pasirinkti pristatymą į LP Express paštomatus.

Jeigu turite sutartį su LP Express ir norite siuntas registruoti bei spausdinti lipdukus tiesiai Shopify sistemoje:

1. Eikite į Apps –> MakeCommerce. Pasirinkite meniu punktą Shipping Label Settings ir pasirinkite Lp Express.

Paštomatai shopify lp express

 1. Įveskite API prisijungimo duomenis gautus iš LP Express.
 2. Jeigu neturite spausdintuvo, ir norite lipdukus spausdinti paštomate pažymėkite Print parcel sticker at terminal. jeigu spausdinsite savo spausdintuvu, šio langelio nežymėkite.
 3. Jeigu Jūsų LP Express sutartyje numatyta jog siuntas iš Jūsų paima kurjeris, ir Jūs neturite spausdintuvo, pažymėkite šį laukelį jog kurjeris atvykdamas paimti siuntų, atsivežtu ir siuntų lipdukus. Kitu atveju, šio langelio nežymėkite.
 4. Pasirinkite numatytąjį siuntų pristatymo būdą ir paštomato skyrelio dydį. Galimi pristatymo būdai: Paštomatas-Paštomatas arba Kurjeris-Paštomatas. SVARBU: Pristatymo būdą ir skyrelio dydį, kiekvienai siuntai, esant poreikiui,  galėsite pakeisti siuntų registravimo žingsnyje.
 5. Nurodykite savo adresą, kur siunta būtų grąžinama jeigu nepavyktu jos įteikti gavėjui.

Nustatymai atlikti.

Siuntos registravimas ir lipdukų spausdinimas.

Jeigu klientas atliko užsakymą ir pasirinko pristatymą į LP Express paštomatą, siuntą (ar kelias siuntas iškarto) galite užregistruoti ir siuntos lipduką atsispausdinti tiesiai Shopify sistemoje.

1. Eikite į Apps –> MakeCommerce. Pasirinkite meniu punktą Register LP Express Shipments

LP express shopify siuntos registravimas

 1. Pasirinkite Register LP Express Shipments
 2. Pažymėkite užsakymą ar kelis iš karto
 3. Spauskite mygtuką Register Shipments
 4. Svarbu. Siuntos LP Express sistemoje bus užregistruotos pagal numatytuosius nustatymus, kuriuos suvedėte ankstesniame žingsnyje, LP Express bendruose nustatymuose. Jeigu pavyzdžiui, vienai iš visų siuntų reikalingas kitas paštomato skyrelio dydis, prieš registruodami siuntą, paspauskite mygtuką EDIT ir pakeiskite siuntos nustatymus.

Lipdukų spausdinimas

Užregistravus siuntas, galite atsispausdinti lipdukus:

1. Eikite į Apps –> MakeCommerce. Pasirinkite meniu punktą Create labels

LP Express lipdukai Shopify

 1. Pažymėkite reikiamas, jau registruotas siuntas
 2. Spauskite mygtuką Generate PDF labels
 3. Atsiras pranešimas apie sėkmingai sugeneruotus lipdukus, bei nuoroda jų atidarymui. Paspaudę ją lipdukus galėsite atsispausdinti ar išsisaugoti kompiuteryje.

Lp Express shopify lipdukai

Viskas. Atspausdintus lipdukus galite klijuoti ant siuntų ir pristatyti siuntas į terminalą.

Kaip atrodo paštomatų pasirinkimas klientui:

MakeCommerce.lt privalumas tai, jog paštomatą klientas gali pasirinkti prieš apmokėjimą, ko naudojant kitus pristatymų sprendimus dažniausiai negalėtų atlikti, ir pristatymą į paštomatą galėtų pasirinkti tik jau po apmokėjimo žingsnio.

Pirmas Žingsnis Shopify sistemoje:

MakeCommerce shopify 1 žingsnis

Antras Žingsnis Shopify sistemoje:

AntrasŽingsnis Shopify sistemoje:

Trečias Žingsnis Shopify sistemoje:

Trečias Žingsnis Shopify sistemoje:

 1. Klientas pasirenka paštomatą
 2. Klientas pasirenka mokėjimo būdą
 3. Klientas nukreipiamas į banką, ten patvirtina mokėjimą
 4. Jūsų elektroninėje parduotuvėje suformuojamas užsakymas

Sėkmingos prekybos!

Esant poreikiui, mes galime nemokamai padėti atlikti MakeCommerce įskiepio nustatymus Jūsų Shopify elektroninėje parduotuvėje!