Grįžti į straipsnių sąrašą

Kas yra 3PL paslauga ir kuo ji gali būti naudinga internetinės prekybos verslo atstovams?

27.10.2021

Internetinė prekyba – gana plati sfera, kurią sudaro begalė skirtingų veiksmų, tokių kaip elektroninės parduotuvės administravimas, marketingo strategijos kūrimas ar net parduodamų prekių sandėliavimas. Kartais internetinio verslo atstovams gali būti sunku patiems susidoroti su visais šiais veiksmais dėl laiko, vietos ar reikiamų resursų trūkumo. Tokiu atveju verslininkai pradeda ieškoti naujų galimybių, kurios padėtų spręsti iškilusias problemas.

Viena iš dažniausių problemų, su kuria susiduria smulkūs internetinės prekybos atstovai – prekių sandėliavimas bei greitas jų pristatymas pirkėjui. Pasitaiko atvejų, kuomet internetinę prekybą vykdantys asmenys būna priversti savo namus paversti sandėliu bei jame laikyti tas prekes, kurios įprastai būna pačios paklausiausios ir labiausiai perkamos. Ne paslaptis, jog toks prekių sandėliavimas namuose gali kelti nemenką diskomfortą tiek pačiam prekybininkui, tiek ir kartu gyvenantiems jo artimiesiems. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog užtenka išsinuomoti sandėliavimui tinkamas patalpas, tačiau ne visi turi tam reikiamų finansinių resursų.

Paslauga, suteikianti galimybę sandėliuoti parduodamas prekes bei pasirūpinti jų pristatymu klientams

Visame pasaulyje didelio populiarumo susilaukusi 3PL (Third-Party-Logistics) paslauga neseniai tapo lengvai prieinama ir Lietuvos internetinės prekybos verslo atstovams. 3PL paslauga suteikia galimybę internetinių parduotuvių savininkams bei prekybininkams naudotis šią paslaugą teikiančių bendrovių patalpomis ir patogiai jose sandėliuoti prekyboje esančias prekes bei produktus. Žinoma, didelę įtaką šios paslaugos populiarumui visame pasaulyje daro ir tai, jog 3PL paslaugas teikiančios įmonės pasirūpina ne tik prekių sandėliavimu, tačiau taip pat ir greitu jų pristatymu klientui.

3PL paslaugos veikimo principas yra pagrįstas specialios programinės įrangos įdiegimų į elektroninės parduotuvės administravimui skirtas platformas, tokias kaip „WooCommerce”, „Etsy”, „Shopify” ir dar daugiau. Šios programinės įrangos paketas leidžia automatiškai informuoti 3PL paslaugos teikėją apie gautą užsakymą vienoje iš aptarnaujamų elektroninių parduotuvių. 

Ypač greitas prekių pristatymas

Šiandien, internetinės prekybos rinkoje vyrauja milžiniška konkurencija, kuri dažnai apsunkina tiek pačią prekybą, tiek ir naujų klientų pritraukimą. Dėl šios priežasties internetinės prekybos atstovai neretai ieško sprendimų, kurie galėtų sudaryti teigiamą administruojamo internetinės prekybos taško įvaizdį prekes perkančio kliento akyse. Puikus būdas maloniai nustebinti klientą – ypač greitas prekių pristatymas. Tai veikia tarsi investicija, kuri užtikrins kur kas didesnę tikimybę, jog minėtas klientas sugrįš ir elektroninėje parduotuvėje apsipirks dar bent kartą.

Kaip jau buvo minėta anksčiau, 3PL paslauga šiomis dienomis leidžia ne tik naudotis prekių sandėliavimui pritaikytomis patalpomis, tačiau taip pat ir pasirūpinti jų pristatymu. Dažniausiai 3PL paslaugas teikianti bendrovė įsipareigoja prekę išsiųsti klientui tą pačią dieną, kuomet buvo gautas apie prekės užsakymą informuojantis pranešimas. Būtent taip ir užtikrinamas greitas bei efektyvus prekių pristatymas elektroninėse parduotuvėse perkantiems žmonėms. Įprastai toks pristatymas yra galimas ne tik Lietuvoje, tačiau taip pat ir daugelyje kitų užsienio valstybių.

Galimybė greitai pristatyti prekes į užsienio šalis taip pat gali tapti puikiu šansu tiems, kurie jau kurį laiką galvoja apie internetinio verslo plėtrą į užsienio šalis. Vis dėlto šiais laikais internetinės prekybos rinka sparčiai globalizuojasi, o tai internetinės prekybos atstovams atveria naujų galimybių duris.

Naudojimasis 3PL paslauga – nėra brangus

Šiomis dienomis prekių siuntimas į tolimas užsienio šalis gali būti ypač brangus. Savarankiškas prekių siuntimas į užsienį dažnai lemia ženkliai išaugusias išlaidas, todėl prekybininkai gali būti priversti didinti parduodamos produkcijos kainą. Tuo tarpu elektroninių užsakymų įgyvendinimo paslaugą teikiančios logistikos bendrovės dažnai gali prekių siuntimu pasirūpinti kur kas pigiau. Tokią galimybę šioms įmonėms užtikrina tai, jog įprastai prekes jos siunčia kur kas didesniais kiekiais.

Prekių sandėliavimui pritaikytų patalpų išnaudojimas taip pat gali būti paverčiamas itin efektyviu bei optimizuojančiu galimas papildomas išlaidas. Pats išlaidų optimizavimas yra paremtas naudojimu tik tos nuomojamų patalpų dalies, kuri yra reikalinga prekių sandėliavimui. Tai reiškia, jog paslaugos užsakovas turi galimybę naudotis vos keliais kvadratiniais metrais, jeigu tik tiek jam ir tereikia. Galų gale dažniausiai prekių sandėliavimui skirti sandėliai būna milžiniški, todėl juose rasti vietos tikrai nėra sunku.

Elektroninių užsakymų įgyvendinimo paslauga – puikus būdas plėsti internetinę prekybą į užsienio rinką

Šiais laikais elektroninė prekyba vyksta globaliai. Tai reiškia, jog daugelis pardavėjų investuoja nemenkas sumas tik tam, jog turėtų galimybę prekėmis ar paslaugomis prekiauti ir užsienio šalyse. Internetinės prekybos plėtra į užsienio rinkas gali tapti puikia galimybe, padedančia užtikrinti kur kas didesnes pajamas.

Žinoma, norint sukurti efektyvią bei papildomą pelną generuojančią prekybą užsienyje, reikia išspręsti nemažai klausimų, tokių kaip siuntimas, mokesčiai ir dar daugiau. Turint omenyje, jog 3PL paslaugas vykdančios bendrovės yra suinteresuotos, jog jų paslaugomis naudotųsi kuo daugiau klientų, dalis jų taip pat teikia ir konsultacines paslaugas, padedančias išspręsti dalį klausimų, susijusių su internetinės prekybos plėtra į užsienio rinkas. Būtent tai reiškia, jog kartais šios bendrovės ne tik padeda greitai bei pigiai siųsti prekes net ir į tolimiausias pasaulio šalis, tačiau taip pat ir sutvarkyti įgyvendinti teisinius procesus.

Apibendrinimas

3PL paslauga – puikus būdas dalį daro perleisti tretiesiems asmenims, kurie visapusiškai pasirūpins prekių ir produktų sandėliavimu, tinkamu jų supakavimu bei išsiuntimu. Dažnu atveju tai padės ne tik sutaupyti finansinių resursų, tačiau taip pat ir laiko. Tuo tarpu internetinės prekybos verslu užsiimantys asmenys didesnę dalį laiko galės skirti rinkodaros tyrimams, marketinginės strategijos kūrimui ar kitiems pardavimus didinantiems veiksmams atlikti. 

Sekite mus socialiniame tinkle Facebook, ir apie naujus straipsnius sužinokite pirmieji.

Registruokitės dabar! Rinkite mokėjimus per el. bankininkystę ir mokėjimo korteles