Grįžti į straipsnių sąrašą

Kodėl reikia ir kaip atnaujinti mokėjimų surinkimo modulį?

18.12.2019

MakeCommerce.lt yra mokėjimų surinkimo platforma, padedanti Jūsų elektroninėje parduotuvėje rinkti mokėjimus iš klientų per elektroninę bankininkystę bei mokėjimo korteles. Su elektroninės prekybos savininkais dalinamės savo sukauptomis žiniomis šiame ir kituose mūsų tinklaraščio straipsniuose.

Mokėjimų modulis yra būtinas elektroninėje parduotuvėje, norint sėkmingai rinkti mokėjimus. Vienas pagrindinių mokėjimų modulio atnaujinimo tikslų yra pateikti prekybininkams naujus mokėjimo būdus ir pagerinti esamų efektyvumą. Taigi atnaujinti įskiepį yra labai svarbu elektroninėje parduotuvėje. Neatnaujindamas įskiepių, elektroninės parduotuvės savininkas rizikuoja, kad nebus įdiegtas koks nors naujas mokėjimo būdas, galintis turėti didelę įtaką elektroninės parduotuvės klientams ir tokiu būdu elektroninės parduotuvės veikimui.
MakeCommerce.lt nuolat diegia naujus mokėjimo būdus – artimiausiu metu planuojamas mobiliųjų atsiskaitymų palaikymas, bei pirkimas išsimokėtinai.

Svarbiausia saugumas

Nors pagrindinis įskiepių atnaujinimo tikslas yra pridėti papildomus funkcionalumus ir praplėsti esamus, tačiau ne ką svarbiau yra atnaujinti saugumo pažeidžiamumus. Patys moduliai ir jų sąveika su kitais plėtiniais gali sukelti situacijas, kai modulį reikia taisyti, kitaip sakant randamos tam tikros klaidos, angliškai vadinamos „bug“. Taigi, kuomet išleidžiama nauja įskiepio versija, visada turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kas buvo specialiai pataisyta ar pridėta. Jei pastebėsite, jog atnaujinime yra klaidų pataisų „bug fix“, tokį modulio atnaujinimą vertėtu įsidiegti nedelsiant.

WooCommerce mokėjimų modulis

Viena iš populiariausių Lietuvoje elektroninės prekybos platformų yra „WordPress WooCommerce“. Šioje platformoje atnaujinti įskiepius yra labai paprasta ir tai galima padaryti vos kelių mygtukų paspaudimu. Prisijunkite prie savo elektroninės parduotuvės administravimo panelės, kairiajame meniu raskite įskiepių punktą. Jei įskiepį galima atnaujinti, pastebėsite tai iškart – papildinys praneš Jums apie galimą atnaujinimą. Suraskite sąraše „MakeCommerce for WooCommerce“ ir spustelėkite nuorodą automatiškai atnaujinti. Po kelių akimirkų internetinėje parduotuvėje pradės veikti naujausias „MakeCommerce“ mokėjimo modulis.

Woocommerce mokėjimų modulis

„MakeCommerce for WooCommerce“ mokėjimo modulį galite atsisiųsti iš „WordPress“ papildinių katalogo, taip pat iš MakeCommerce.lt puslapio, kuriame rasite instrukcijas, kaip iš naujo įdiegti modulį.

Magento mokėjimų modulis

Internetinėms parduotuvėms, kurios naudojasi „Magento“ elektroninės prekybos platforma, rekomenduojame atnaujinti modulį per „Magento Marketplace“. Norėdami tai padaryti, prisijunkite prie „Magento“ vartotojo sąsajos ir kairėje pasirinkite „Extensions Manager“. Tada suraskite „makecommerce / module-e-commerce“ ir įsitikinkite, kad rodoma naujausia „MakeCommerce“ modulio versija. Tada paspauskite „Install“.

Magento mokėjimų modulis

PrestaShop mokėjimų modulis

Deja, „PrestaShop“ administravimo sąsaja nepraneša jums, kai yra nauja „MakeCommerce“ mokėjimo modulio versija. Todėl verta atidžiai stebėti MakeCommerce.lt svetainę, kur „PrestaShop“ modulio puslapyje pateikiamas naujausios versijos numeris ir galimybė jį atsisiųsti.

Prestashop mokėjimų modulis

Norėdami atnaujinti modulį, pirmiausia eikite į „PrestaShop“ sąsajos skyrių „Module manager“, kur rasite modulius. Raskite modulį pavadinimu „MakeCommerce“. Jame taip pat pateikiamas versijos numeris. Jei įdiegta versija yra senesnė nei naujausia modulio versija, kurią galima rasti MakeCommerce.lt svetainėje, atsisiųskite naują modulį iš mūsų svetainės ir spustelėkite „Upload a module“. Pasirinkite atsisiųstą ZIP failą ir įkelkite jį. Tuomet „MakeCommerce“ modulyje atsiras mygtukas „Upgrade“. Paspaudus šį mygtuką, modulis bus sėkmingai atnaujintas.

Prestahop mokėjimų modulis

„PrestaShop“ mokėjimų modulį galite rasti šiame puslapyje, kuriame taip pat rasite instrukcijas, kaip vėl įdiegti modulį.

OpenCart mokėjimų modulis

OpenCart“ administravimo panelėje taip pat nepamatysite pranešimo apie galimas naujas modulio versijas. Tad taip pat patariame stebėti mūsų puslapį ir sekti ar neatsirado nauja įskiepio versija.

Opencart mokėjimų modulis

Norėdami atnaujinti modulį, pirmiausia eikite į „Extensions“ rodinį „OpenCart“ administratoriaus sąsajoje, kur rasite „MakeCommerce“ modulį. Patikrinkite, ar ten nurodyta versija taip pat yra naujausia. Jei mūsų svetainėje yra naujesnė versija, atsisiųskite ją. Tada eikite į „Extensions“ rodinį administratoriaus sąsajoje ir pasirinkite „Installer“. Įdiekite atsisiųstą failą ir atnaujintas mokėjimo modulis bus paruoštas rinkti mokėjimus.

Opencart mokėjimų modulis

„MakeCommerce“ „OpenCart“ mokėjimo modulį galite rasti šiame Makecommerce.lt puslapyje, kuriame taip pat rasite instrukcijas, kaip iš naujo įdiegti modulį.

Atnaujinimus visada pirmiausia atlikite savo elektroninės parduotuvės badomojoje (test) versijoje

Nors su atnaujinimu neturėtų kilti problemų, tačiau verta prisiminti, kad bet koks atnaujinimas pirmiausia turėtų būti atliekamas bandymo aplinkoje. Įsitikinę, kad padarius atnaujinimus visi kiti moduliai ir plėtiniai veikia taip, kaip tikėtasi, atnaujinimą galite atlikti ir pagrindinėje svetainėje. Taip pat gera idėja reguliariai kurti atsargines kopijas savo pagrindinės svetainės, jog prireikus galėtumėte greitai atkurti visą aplinką.

Sekite mus socialiniame tinkle Facebook, ir apie naujus straipsnius sužinokite pirmieji.

Registruokitės dabar!