Grįžti į straipsnių sąrašą

„Shopify“ ir „WooCommerce“ elektroninės prekybos platformų palyginimas

22.01.2020

MakeCommerce.lt yra mokėjimų surinkimo platforma, padedanti Jūsų elektroninėje parduotuvėje rinkti mokėjimus iš klientų per elektroninę bankininkystę bei mokėjimo korteles. Su elektroninės prekybos savininkais dalinamės savo sukauptomis žiniomis šiame ir kituose mūsų tinklaraščio straipsniuose.

Pastaraisiais metais elektroninė prekyba augo sparčiau, todėl didėjo ir elektroninės prekybos platformų, įrankių ir programų poreikis. Internetinės prekybos įmonėms ypač sunku tiksliai suprasti, ko reikia ir kokie bus poreikiai ateityje. Kuri platforma veikia geriau? Kuri platforma palaikoma daugiausiai, labiausiai prižiūrima? Kuri elektroninės prekybos platforma geriausiai tinka mano poreikiams? Ar aš nepermokėsiu už tai? Norėdami Jums padėti geriau suprasti ir pasirinkti, pateikiame dviejų populiariausių platformų, t.y. „Shopify“ ir „WooCommerce“, dažnai naudojamų Lietuvos internetinėse parduotuvėse, palyginimą. Galbūt viena iš jų bus būtent tai, ko ieškote ir kas atitinka Jūsų poreikius!

Kaip pasirinkti tinkamą internetinės parduotuvės platformą?

Visų pirma, nenorite pakliūti į situaciją, kuomet suprantate, kad prieš metus pasirinkta elektroninės prekybos  platforma Jums tikrai netinka, nes Jūs permokate už jos palaikymą, ar mokate per didelius komisinius mokesčius nuo pardavimų.

Taigi, vienas iš būdų pasirinkti tinkamą el. prekybos svetainių kūrimo platformą yra pasikliauti 3 punktais:

  • savo techninėmis žiniomis ir patirtimi;
  • biudžetu;
  • verslo planu.

Kiek esate patyręs ir kaip greitai ketinate plėtoti savo elektroninę parduotuvę ir auginti pardavimus. Platforma su šimtais skirtingų šablonų yra puiki pradedančiajam, bet kas, jei norite pritaikyti dizainą ir funkcionalumą, kuriam reikia pakeisti kodą, o tai neįmanoma? Žemiau apžvelgėme „Shopify“ ir „WooCommerce“ platformų privalumus ir trūkumus. Mes atlikome šį palyginimą kiek įmanoma lyginti, nes abi platformos siūlo paprastą būdą sukurti internetinę parduotuvę, tačiau vis tiek tai yra skirta skirtingo profilio klientams. Kodėl mes taip manome, skaitykite toliau.

1. Elektroninės prekybos platforma – „Shopify

„Shopify“ visada buvo viena iš pirmaujančių elektroninės prekybos platformų ir nuolat tobulėjo. „Shopify“ platforma sukurta taip, kad vartotojas gali susikurti savo internetinę parduotuvę be techninio programavimo ir projektavimo įgūdžių. Be pagrindinių „Shopify“ funkcijų, „Shopify“ taip pat turi programėlių / įskiepių parduotuvę, kuri siūlo mokamas ir nemokamas programas / įskiepius, kurios praplečia Jūsų internetinės parduotuvės funkcionalumą. „App Store“ siūlo daugiau nei 2500 įskiepių, kurie siūlo naujas funkcijas arba integraciją su esamais populiariais įrankiais, tokiais kaip apskaitos programinė įranga „Xero“ ar „Zendesk“ klientų aptarnavimo įrankiu.

Remiantis „Shopify“ rinkodaros medžiagoje esančia informacija, 1 mln. prekybininkų naudojasi „Shopify“ platforma savo internetinėje parduotuvėje. „Shopify“ yra siūloma kaip „SaaS“ (programinė įranga kaip paslauga), tai reiškia, kad visos „Shopify“ internetinės parduotuvės veikia „Shopify“ serveriuose ir vartotojui nereikia galvoti apie virtualių serverių nuomą ar prieglobą bei programinės įrangos diegimą. Kadangi „Shopify“ veikia debesyje, kol vartotojas turi prieigą prie interneto, jie gali pasiekti ir administruoti savo internetinę parduotuvę iš bet kurios vietos pasaulyje. Vartotojas moka tik mėnesinį mokestį, o internetinės parduotuvės sukūrimas neužtrunka ilgiau kaip 30 minučių. Anksčiau esame paruošę vadovą, kaip susikurti „Shopify“ internetinę parduotuvę ir pridėti internetinės bankininkystės bei mokėjimo kortelių mokėjimus.

Kas daro „Shopify“ ypatingą?

  • „Shopify“ yra siūlomas kaip integruotas prieglobos sprendimas

Tai svarbu, jei esate nepatyręs vartotojas, nes „Shopify“ pasirūpins priežiūra, saugumo sertifikatais visoje parduotuvėje. Taip pat, jei Jūsų parduotuvės pardavimai didėja, ir lankytojų srautai didėja, galite būti tikri, kad papildomos apkrovos metu ji nesustos. Tai yra keičiamo  pajėgumo ir serverio resursų naudojimo elektroninės prekybos platforma kuri visada yra pasirengusi prisitaikyti prie Jūsų internetinės parduotuvės augimo.

  • Aukštos kokybės klientų aptarnavimas teikiamas visą parą

Kiek mums teko susidurti, „Shopify“ klientų aptarnavimo personalas buvo naudingas ir greitas sprendžiant problemas.

  • Daugiakanalė integracija

„Shopify“ siūlo integraciją su keliais kitais pardavimo kanalais, tokiais kaip „Facebook“, „Instagram“ ir taip pat didžiausia pasaulyje prekybos platforma „Ebay“ ir „Amazon“. Tai leis Jums pasiūlyti savo produktus neribotam skaičiui potencialių klientų.

Kokie yra „Shopify“ trūkumai?

  • Norint pritaikyti pagal savo poreikius, reikia programavimo žinių.

Dėl „Shopify“ sukurtos specifinės programavimo kalbos, galimybės keisti „Shopify“ puslapių dizainą yra ribotos. Taip pat kiekvienas patyręs „Shopify“ vartotojas žino, kad „Shopify“ taip pat turi ir ribotas galimybes modifikuoti atsiskaitymo puslapius. Tačiau reikia pažymėti, kad „Shopify“ pirkimo procesas yra labai gerai apgalvotas ir tiks daugumai vartotojų.

2. „WordPress“ arba kitaip „WooCommerce

„WooCommerce“ yra turbūt populiariausia elektroninės prekybos platforma pasaulyje. „WooCommerce“ tiesą sakant yra modulis, kuris yra įdiegtas Jūsų „WordPress“ svetainėje, kad ji taptų galinga internetine parduotuve. Nors puslapių, kuriuose naudojama „WooCommerce“, skaičius skirtinguose šaltiniuose nurodomas skirtingas, tačiau pati „WooCommerce“ nurodo, kad 28% visų internetinių parduotuvių pasaulyje naudojasi „WooCommerce“. Ši elektroninės prekybos platforma plačiai naudojama Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Anot pačių „WooCommerce“, tai yra lanksčiausia ir lengvai modifikuojama platforma kiekvienam elektroninės prekybos verslui ir čia Jūs negalite nesutikti su daugiau nei 400 oficialių plėtinių ir daugiau nei 1000 papildomų nemokamų ir mokamų modulių. Skirtingai nuo „Shopify“, „WooCommerce“ yra nemokamas atvirojo kodo sprendimas, tačiau jam įdiegti ar talpinti reikės serverio. Internetinės parduotuvės puslapis turėtų būti talpinamas Jūsų pasirinktame serveryje, už kurį paprastai sumokėsite kelių iki keliasdešimt eurų per mėnesį. Kadangi „WooCommerce“ pagrįsta nemokama turinio valdymo sistema „WordPress“, išlaidos dažniausiai būna mažesnės ir Jūs galite labiau valdyti ir keisti dizainą ar funkcijas. Tačiau norint turėti ir prižiūrėti savo serverį, reikia daugiau ir techninių žinių.

Kuo „WooCommerce“ yra tokia ypatinga?

  • Neribotos pritaikymo galimybės

Kaip atvirojo kodo platforma, visas kodas yra laisvai prieinamas, o tai reiškia, kad „WooCommerce“ modifikvimas yra neribotas. Galite sukurti internetinę parduotuvę, kuri yra tikrai pritaikyta Jūsų klientų auditorijai ir produkto / paslaugos specifikai.

  • Patogi vartotojui internetinės parduotuvės „Storefront“ tema

„WooCommerce“ „Storefront“ tema galima naudotis nemokamai, kad galėtumėte greitai sukurti savo internetinę parduotuvę ir pradėti pardavinėti produktus. Taip pat yra kelios 39 USD vertės „Storefront“ temos, jei nemokama versija netinka arba daugybė „WordPress“ temų, tinkančių „Woocommerce“.

  • Didelės SEO galimybės

Visi žino, kad neužtenka vien tik sukurti internetinę parduotuvę ir laukti, kol pirkėjai tave suras, bet ir stengtis, kad tavo internetinė parduotuvė pasiektų kuo aukštesnius „Google“ paieškos rezultatus, kai žmonės ieško Jūsų parduodamų produktų. Čia ateina SEO (Search Engine Optimization) ir naudodamiesi „WooCommerce“ turite prieigą prie „WordPress“ infrastruktūros, kuri turi plačią prieigą ir Jūsų puslapio metaduomenų pakeitimus. Taip pat paruošti SEO papildinių sprendimai, tokie kaip „Yoast for WordPress“, padės dar labiau sustiprinti savo parduotuvės SEO.

Kokie yra „WooCommerce“ trūkumai?

  • Jums reikia savo hostingo ir priežiūros

Priegloba ne tik reiškia, kad turite sukurti savo internetinę parduotuvę, bet taip pat turite galvoti apie jos priežiūrą ir atnaujinimą. Jei tai nėra didelė problema vartotojui, turinčiam patirties ir techninių žinių apie svetainės priežiūrą, tada tiems, kurie tik pradeda veiklą, gali tekti kreiptis į specialistus, ir tai gali kainuoti papildomai.

  • Nėra klientų aptarnavimo visą parą

„WooCommerce“ klientų palaikymas yra pagrįstas probleminėmis aplikacijomis, į kurias galima laukti atsakymo keletą dienų ar ilgiau. Apskritai forumuose ir tinklaraščiuose yra daug informacijos, tačiau gali tekti pačiam ieškoti sprendimo.

  • „WordPress“ diegimas reikalauja tam tikros patirties

Nors pats „WooCommerce“ įdiegimas yra paprastas. „WordPress“ diegimas ir konfigūravimas reikalauja tam tikrų išankstinių žinių ir gali prireikti daugiau laiko įsisavinti, nei tai yra „Shopify“ atveju.

Elektroninės prekybos platformų galimybių ir kainų palyginimas

Kaina
„Shopify“: siūlo 3 skirtingus planus, pradedant nuo 29 USD per mėnesį.
„WooCommerce“: nemokama, tačiau jūs turėsite nusipirkti savo prieglobą ar virtualų serverį, pradedant nuo 3 eurų per mėnesį.
Domenas (www adresas)
„Shopify“: visuose planuose yra nemokamas „Shopify“ subdomeno adresas „myshopify.com“, kurį už 10 eurų per metus galima pakeisti unikaliu .lt adresu.
„WooCommerce“: neįskaičiuota. Savo adresą turite nusipirkti patys už maždaug 10 € per metus. Rekomenduojame domeno kainą pasitikrinti iv.lt
Produktų skaičius parduotuvėje
„Shopify“: galimybė į savo internetinę parduotuvę įtraukti neribotą skaičių produktų.
„WooCommerce“: taip pat palaiko neribotą skaičių produktų.
Operacijų / pardavimų mokesčiai
„Shopify“: Jei nenaudojmi „Shopify“ kortelių mokėjimai, o juos naudoti neįmanoma Lietuvoje, nes jų tiesiog nėra mūsų rinkoje, „Shopify“ pridės papildomai savo 2% operacijos mokestį, o tai yra didelis „Shopify“ minusas.
„WooCommerce“: Operacijų mokesčiai yra tokie, kuriuos nustato Jūsų mokėjimo paslaugų teikėjas. „MakeCommerce“ tai bus 2,3% + 0,19 euro centų kortelėms ir „banklink“ mokėjimams už kiekvieną sėkmingą operaciją. Daugiau apie mūsų mokėjimų pridėjimą prie internetinės parduotuvės „WooCommerce“ skaitykite čia.
SSL (Secure Socket Layer) saugos sertifikatas
„Shopify“: į visus planus įtrauktas SSL sertifikatas su „Shopify“ sauga
„WooCommerce“: reikia įsigyti ir įdiegti SSL.
Svetainių analizė
„Shopify“: siūlo savo analizės sistemą, bet taip pat galima integruoti  „Google Analytics“.
„WooCommerce“: lengva integruoti su „Google Analytics“ naudojant papildinį.

Išvados

Palyginę dvi elektroninės prekybos platformas, negalime tvirtai pasakyti, kad „Shopify“ yra geresnė nei „WooCommerce“ ar atvirkščiai. Labiau kyla klausimas, kuri platforma Jums geresnė? Kaip sakėme pradžioje, kiekviena iš platformų yra orientuota į savo klientą ir, tikiuosi, šis palyginimas leido Jums suprasti, kuri iš jų Jums labiau tinka. Tačiau niekas nenusveria paties proceso, kad pamatytumėte, kas veikia geriau ir ką galima padaryti naudojant abi platformas. „Shopify“ standartiškai siūlo 14 dienų išbandymo periodą nemokamai, tačiau jei norite šią platformą išbandyti ilgesnį laiką, susisiekite su mumis.

Čia yra mūsų rekomendacija, susumavus privalumus ir trūkumus

Pasirinkite „Shopify“, jei:

  • norite sukurti savo internetinę parduotuvę nuo nulio;
  • 24/7 palaikymas yra Jums svarbus ir norite, kad Jūsų svetainė būtų saugi, o Jums dėl to nereikėtu niekuo rūpintis;
  • turite per trumpą laiką sukurti veikiančią internetinę parduotuvę ir neturite išankstinių techninių žinių.

Pasirinkite „WooCommerce“, jei:

  • Jūs jau turite „WordPress“ svetainę, kurioje reikia pridėti elektroninės prekybos funkcijų, arba turite patirties su „WordPress“;
  • turite techninių žinių ir norite labiau kontroliuoti svetainės priežiūrą ir dizainą;
  • nenorite mokėti „Shopify“ 2% operacijos mokesčio.

Sekite mus socialiniame tinkle Facebook, ir apie naujus straipsnius sužinokite pirmieji.

Registruokitės dabar! Rinkite mokėjimus per el. bankininkystę